استابلایزر چیست و در صنایع غذایی چه کاربردهایی دارد؟

استابلایزر مواد غذایی و لبنی
استابلایزرها ها نوعی افزودنی در صنعت تولیدات مواد غذایی هستند که به ماندگاری طولانی مدت مواد غذایی , قوام مناسب , افزایش غلظت , ژله ای شدن و بافت صاف یکدست و شفاف مواد غذایی کمک می کند.
به طور علمی تر استابلایزرها موادی هستند که حفظ وضعیت فیزیکی و شیمیایی یک ماده غذایی را ممکن می سازند.
همچنین استابلایزرها به حفظ , تشدید و یا تثبیت رنگ دلخواه مواد غذایی نیز کمک می کنند.

آیا استابلایزرها طبیعی هستند؟
بیشتر استابلایزر مواد غذایی از منابع طبیعی مانند پروتئین ها یا نشاسته ها بدست می آیند . این نوع تثبیت کننده ها را از گیاهان و یا سایر محصولات جدا کرده و آن ها را به یک افزودنی طبیعی و تجاری تبدیل می کنند. عصاره های جلبک دریایی مانند آگار، کاراگینان، پکتین ها و آلژینات ها به عنوان مواد افزودنی و  ژل کننده در صنایع غذایی کاربردهای زیادی دارد.
 اما نوعی دیگر از افزودنی های مواد غذایی نیز هستند به صورت مصنوعی و با هزینه ی کمتر نیز تولید می شوند . این نوع استابلایزرها نیز در صنایع غذایی کاربردها و مصارف زیادی دارند.

کاربردهای استابلایزرها در صنایع غذایی :
استابلایزرها اغلب در سس های سالاد، دسرهای منجمد، شیرینی ها، غذاهای میان وعده، نوشیدنی ها، محصولات غلات، مخلوط پودینگ، استبلایزر مربا و ژله و بستنی ها و سوسیس و کالباس استفاده می شود.
استابلایزرها ظرفیت بالایی برای نگهداری آب در خود دارند , علاوه بر این در دمای پایین و یا در صورت یخ زدن از تشکیل کریستال های یخ در مواد غذایی جلوگیری می کنند به همین دلیل در تولید دسرهای سرد به خصوص بستنی کاربردهای فراوانی دارند.
نکته ی مهم دیگر استابلایزرها این است که بدون مزه و بو بوده و اثر آن بر طعم مواد غذایی غیر مستقیم است. آن ها مقاومت مطلوب در مقابل ذوب را ایجاد می کنند و بر نقطه ی انجماد تاثیری ندارند.
استابلایزرهای پرمصرف شامل فسفات آگار، کاراگینان و پکتین هستند که در محصولات لبنی، سس ها، شربت ها و سس مایونز استفاده می شود.

به طور کلی استابلایزرها , امکان ایجاد ثبات بین دو مواد غذایی ناهمگن را در یک ماده غذایی فراهم ساخته  و تمایل دارند از نظر عملکرد با هم همپوشانی داشته باشند تا به مواد غذایی ساختار , ثبات و کیفیت های حسی را که مصرف کنندگان می خواهند را بدهند. به طور مثال ترکیب دو ماده ی غذایی ممکن است با هم سازگاری خوبی نداشته باشد ولی با استفاده از استابلایزرها , مواد غذایی ناسازگار نیز با هم به آسانی ترکیب شده و به کیفیت و غلظت مناسب می رسند.
مسئله ی دیگر ماندگاری مواد غذایی است که استابلایزرها از فاسد شدن و تغییر رنگ , بو  و ظاهر مواد غذایی نیز جلوگیری می کنند.
همانطور که در بالا ذکر شد استابلایزهای نوعی ماده ی افزودنی هستند که هنگام تولید مواد غذایی به آن ها اضافه می شود و به تثبیت و افزایش غلظت و حالت یکنواختی مواد غذایی کمک می کند و کیفیت و بافت خاصی را که مورد انتظار مشتریان است فراهم می سازد.

کارخانه استابلایزر ژاماسب گام محصولات زیر را تولید میکند:

استابلایزر گوشتی

استابلایزر کشک

استابلایزر سس

استابلایزر ماست

استابلایزر خامه

استابلایزر آبمیوه

استابلایزر پنیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *