سرپرست پليس آگاهي تهران گفت: مردم هنگام سپردن فرش هاي خود به قاليشويي بايد مراقب باشند که در دام سارقان قرار نگيرند.
    سرهنگ حميدرضا ياراحمدي به ميزان گفت: در روزهاي پاياني سال برخي شهروندان فرش هاي خود را براي شستن به قاليشويي ها مي سپارند که اين موضوع باعث شده برخي تبهکاران با توزيع انواع آگهي هاي تبليغاتي در کمين شهروندان باشند. اين تبليغات به صورت پخش کردن برگه هايي است که تنها يک شماره در آن ذکر شده است.
    به گفته ياراحمدي، اين شرکت ها در تبليغات خود هيچ اشاره اي به آدرس کارگاه قاليشويي نمي کنند و برخي از آنها با اجاره دفتر با اجاره ماهيانه بالا و تهيه اسناد جعلي، در اين ايام به فعاليت پرداخته و پس از جمع آوري فرش هاي شهروندان با تعطيل کردن دفتر فرار مي کنند. اعلام قيمت هاي پايين از سوي اين تبهکاران، ترفندي براي فريب مردم است.
    وي به شهروندان توصيه کرد: براي گرفتار نشدن در دام اين مجرمان، از شرکت هاي قاليشويي که آگهي هايشان در روزنامه ها چاپ مي شود، استفاده کنيد، زيرا اغلب مدارک اين گونه شرکت ها کنترل مي شود، البته تاکيد مي کنم چاپ آگهي در روزنامه ها دليلي براي تاييد فعاليت همه شرکت ها نيست.
    سرپرست پليس آگاهي تهران با اشاره به سرقت فرش هاي شسته شده از سوي سارقان، گفت: برخي هموطنان پس از شستن فرش هاي خود، آن را براي خشک شدن روي ديوار يا پشت بام قرار مي دهند که ممکن است مورد سرقت قرار گيرند، به همين دليل توصيه مي شود فرش را در مکاني قرار دهيد که به کوچه و خيابان مشرف نباشد.
    سرهنگ ياراحمدي هشدار داد: شهروندان هنگام تحويل فرش ها به نمايندگان قاليشويی ها، کارت شناسايي آنها را به دقت بررسي کنند، همچنين مشخصات ظاهري آنها را نيز همراه با شماره پلاک خودرو يادداشت کنند تا در صورت بروز مشکلات احتمالي، پليس بتواند مجرمان را شناسايي و دستگير کند.
    وي ادامه داد: شهروندان براي اطمينان بيشتر از صحت فعاليت اين شرکت ها، از اتحاديه قاليشويان نيز استعلام کنند، شرکت هايي که از طريق اتحاديه مجوز فعاليت مي گيرند موظف به رعايت ۱۷ بند هستند.