از خواص کهورک چه می دانید؟

خواص کهورک درمانی می باشد و شما می توانید با استفاده از این مورد بسیاری از مشکلات خود را مانند التهاب های مفصلی درمان نمایید در ادامه اطلاعاتی به شما در مورد خصوصیات این گیاه و محیط رشدش به شما می دهیم و شما می توانید با این مورد بهتر آشنا شوید.

خواص کهورک

گیاه جغجغه از گیاهانی می باشد که چند ساله است و ارتفاع آن به ۳۰ الی ۱۰۰ سانتی متر می رسد و شما می توانید این گیاه را با استفاده از بذر تکثیر نمایید. این گیاه دارای ساقه های پیچیده و کرک دار می باشد و. برگهایش مرکب بوده و شامل ۳ الی ۵ جفت تقسیمات می باشد و این تقسیمات شانه ای هستند و هر بخش از آن ها دارای ۸ الی ۱۲ زیر گونه خواه بود.

برگچه های این گیاه کوچک و تخم مرغی می باشد و گل های این گیاه استوانه ای و با طول ۷ سانتی متر می باشند. هر بخش از این گیاه دارای تعداد زیادی از گل های سفید رنگ کوچک می باشد و زیبایی خاصی دارد. میوه این گیاه نیام می باشد و دارای رنگی قهوه ای و تیره می باشد و بهترین زمان برای گل دهی این گیاهان اردیبهشت تا خرداد ماه خواهد بود.

محیط رشدی

این گیاه دارای شرایط خاصی برای رشد بهتر می باشد و باید بدانید که منطقه های گرم و خشک می تواند برای این گیاه بسیار خوب باشد و مقاومت بالایی به شوری خاک خواهد داشت. همچنین از این گیاه برای جلوگیری از پیشروی مناطق خشک و شنی استفاده می شود.

این گیاه از خانواده پروانه واران می باشد و به صورت بوته ای می روید. چند ساله بودن این گیاه بسیار مورد توجه می باشد و ریشه ای طولی و عرضی بسیار بزرگی در زیر زمین خواهد داشت و برگچه های این گیاه در تابستان و بهار شکوفا خواهد شد.

گیاه شناسی کهورک

بهبود زخم های دیابتی

از مهم ترین فایده هایی که این گیاه با خود دارد این است که می تواند زخم های دیابتی را در کمترین زمان ممکن بهبود بخشد. در واقع این گیاه با بهبود و تسریع روند التهابی و تشکیل عروق خونی نقش بسیار خوبی در ترمیم زخم های دیابتی دارد.

پیشگیری از سقط جنین

از دیگر فواید که کهورک دارد می توان به پیشگیری از سقط جنین اشاره کرد. در واقع این گیاه دارای فوایدی است که می تواند از رو قاعدگی جلوگیری کرده و در نتیجه مانع از جدا شدن جفت از دیواره رحم خواهد شد.

درمان مشکلات مختلف

از میوه این گیاه برای درمان آسم، روماتیسم و لکه های پوستی استفاده می شود و شما می توانید با مشورت کردن از یک متخصص استفاده های بهتری از این گیاه داشته باشید.

درمان مشکلات ادراری

از میوه های خیس خوردن این گیاه برای مشکلات ادراری و کلیوی استفاده می شود و شما می توانید به راحتی بسیاری از مشکلات خود را با این میوه از بین ببرید.

درمان زخم ها

شما می توانید از پودر شده میوه و خود این گیاه برای درمان زخم های مختلف استفاده کنید.

درمان سنگ کلیه

از بد ترین بیماری های کلیه می توان به سنگ کلیه اشاره کرد و باید بدانید که در گذشته های دور و امروزه از این گیاه برای درمان این مشکل در بدن استفاده می شده است.

خواص کهورک

ترکیب های این گیاه

در برگ ها و میوه این گیاه حدودا ۶۸ درصد پروتئین دارد. از این گیاه علاوه بر استفاده های دارویی استفاده های دیگری نیز می شود و از مهم ترین ان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • استفاده از خمیر چوب این گیاه در صنعت کاغذ سازی
  • استفاده از ریشه این گیاه در رنگ رزی
  • استفاده از ریشه این گیاه در دباغی
  • استفاده از دانه های این گیاه برای ضد عفونی کردن پوست

ویژگی های کهورک

حال که با خواص کهورک آشنا شدید در ادامه می توانید اطلاعات دیگری در مورد خواص رزماری و خواص گیاه کبر نیز کسب کنید و برای این کار کافی است تا بر روی لینک های داده شده بزنید.

منبع : آرگا

برچسب :