خانه » قیمت کود انسانی
قیمت کود انسانی پالایش و فراوری شده کیلویی 1000 تومان است. در صورتی که کودهای حیوانی مثلا کودمرغی که خواص آن کمتر بوده و قیمت آن دو برابر ، این منطق را توجیه میکند که کشاورز از کود انسانی برای محصولات زراعی استفاده کند.
فروش و خرید کود انسانی

فروش کود انسانی یا همان کود آلی بیوسالید که فوایدی بیشتر از کود حیوانی و قیمتی کمتر از آن دارد، باعث شده در سال های اخیر کشاورزان کود انسانی را جایگزین کودهای حیوانی کنند.

هم اکنون که در آذر ماه سال 1402 هستیم قیمت کود انسانی پالایش و فراوری شده توسط ما، کیلویی 1500 تومان است. در صورتی که کودهای حیوانی مثلا کودمرغی که خواص آن کمتر بوده و قیمت آن دو برابر ، این منطق را توجیه میکند که کشاورز از کود انسانی برای محصولات زراعی استفاده کند.

برای خرید کود انسانی فراوری شده از کارخانه کود آلی بیوسالید میتوانید با شماره تلفن 09130128624 تماس بگیرید.

بیوسالید به عنوان یک کود کند رهش :

این کود نیتروژن و سایر عناصر غذایی مورد نیاز گیاه را به آرامی و مدت ها پس از استفاده در محلول خاک آزاد می کند . این امر موجب می شود تا گیاه در طی مراحل رشد دچار فقر تغذیه ای نشود . از طرفی این امر مصرف سایر کودهای شیمیایی مورد نیاز گیاه را کاهش می دهد که نهایت موجب کاهش هزینه نهاده ها در تولید می شود . نیز با نگه داشتن مواد غذایی در محدوده توسعه ریشه از آبشویی عناصر و در نهایت آلوده شده منابع آب زیر زمینی جلوگیری می کند .

منبع غنی از ترکیبات زیستی :

سلامت خاک کلید حیاتی سلامت گیاه است این کود دارای درصد بالایی از مواد آلی است که نیازهای غذایی گیاه و میکروب های مفید خاک را تامین می کند این بهبود وضعیت موجب افزایش رشد گیاهان مورد کشت می شود .

کاهش اثرات تنش شوری :

کود بیوسالید به طور مستقیم با افزایش زطوبت خاک نیز جذب سدیم موجب کاهش تأثیر شوری بر رشد و عملکرد گیاه خواهد شد .

قیمت کود انسانی
قیمت کود انسانی

استفاده از کود انسانی بیوسالید در کشاورزی

کود انسانی یا کود آلی، ماده‌ای است که به صورت فراوری شده از پسماندهای انسانی تولید می‌شود و برای تقویت خاک و افزایش عملکرد گیاهان استفاده می‌شود. این نوع کود باعث افزایش تولید محصولات با کیفیت بالا و بدون آسیب به محیط زیست می‌شود.

استفاده از کود انسانی در دوره‌های مختلف تاریخ، به عنوان یک روش پرورش گیاهان مورد استفاده قرار گرفته است. در قرون وسطی، از پسماندهای حیوانی به عنوان کود استفاده می‌شد. در قرن نوزدهم، با پیدایش شیمی کشاورزی، کود شیمیایی به عنوان جایگزین کود آلی معرفی شد. اما با گسترش حرکت سبز و افزایش آگاهی مردم درباره مزایای استفاده از کود آلی، استفاده از کود انسانی دوباره به محبوبیت پیوست.

استفاده از کود انسانی بیوسالید همچنین می تواند در کاهش هزینه های کشاورزی بسیار مؤثر باشد، چرا که گیاهان با استفاده از این کود بهترین مواد غذایی را دریافت می کنند و ممکن است به علت داشتن مقدار کمتری نیاز به کود شیمیایی باشند. ضمن اینکه قیمت کود انسانی بیوسالید، تقریبا نصف قیمت کود حیوانی است.

برای خرید کود انسانی فراوری شده از کارخانه کود آلی بیوسالید میتوانید با شماره تلفن 09130128624 تماس بگیرید.

فروش کود انسانی  کود آلی بیوسالید
فروش کود انسانی کود آلی بیوسالید

مزایای کود انسانی فرآوری شده

استفاده از کود انسانی پالایش شده، به دلیل داشتن ترکیبات غذایی بالا و عناصر کمیابی مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم، باعث بهبود خاک و افزایش عملکرد گیاهان می‌شود. همچنین، با استفاده از کود انسانی، می‌توان به کاهش استفاده از کود شیمیایی و در نتیجه کاهش آلودگی محیط زیست کمک کرد.

از جمله مزایای استفاده از کود آلی بیوسالید این است که این نوع کود دارای خصوصیات زیستی می باشد، به علاوه اینکه قابلیت جذب توسط گیاهان را دارد. همچنین با استفاده از کود انسانی، می توان مانع از هدر رفت مواد آلی شد و از این رو تاثیرات منفیی که بر محیط زیست دارد؛ کاهش می یابند. همچنین کود انسانی فرآوری شده، نسبت به کودهای دیگر بوی کمتری دارد.

خرید کود انسانی
کود انسانی فرآوری شده، نسبت به کودهای دیگر بوی کمتری هم دارد

کود انسانی یکی از مهمترین عوامل برای بهبود و حفظ سلامت و رشد سالم انسان‌ها است. کود انسانی شامل ترکیبات غذایی مختلف است که برای رشد و توسعه سلامت بدن انسان ضروری است. این ترکیبات شامل پروتئین، چربی، کربوهیدرات، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آب است.پروتئین یکی از مهمترین عناصر کود انسانی است که برای رشد و توسعه عضلات، بافت های بدن و سلامت عمومی ضروری اس که میتوانید از این کود فروشی در اصفهان خریداری کنید. منابع خوب پروتئین شامل گوشت، ماهی، مرغ، تخم مرغ، لوبیا، نخود فرنگي و سويا هستند.چربی نيز يكي ديگر از عناصر كود انساني است كه در حفظ سلامت قلب و عروق خوني نقش دارد. چربي‌ها به دو دسته چربي‌هاي اشباع (كولستروال) و چيرة (كولستروال) تقسيم مي‌شود. منابع خوب چربى شامل روغن‌هاى نارگيل، كانولا و زيتون هست.

کود آلی بیوسالید:

– منبع غنی آهن و روی

– منبع غنی مواد آلی

– دوستدار محیط زیست

– فاقد بذر علف هرز

– افزاینده ظرفیت نگهداشت آب خاک

– بسیار موثر در کاهش اثرات مضر شوری

– بافر اسیدی قوی و مناسب برای خاک‌های آهکی

– با توجه به ارزش تغذیه‌ای بالا بسیار مقرون به صرفه است.

کود آلی بیوسالید چیست؟

کود آلی بیوسالید حاصل تجزیه و فرآوری پسماندهای آلی بر اساس آخرین متد و تکنولوژی و طی مراحل متعدد است. در طی این مراحل تمامی میکروب‌های بیماری‌زای این کود کشته شده و کاملاً سالم‌سازی شده است. کود آلی بیوسالید در طی فرآوری به مرحله نهایی رسیده و به فرم پایدار  مواد ارگانیک تبدیل شده است. 

برای خرید کود انسانی فراوری شده از کارخانه کود آلی بیوسالید، با شماره تلفن 09130128624 تماس بگیرید.

کود انسانی برای میوه و سبزیجات
کود انسانی برای میوه و سبزیجات

استفاده از کود انسانی بیوسالید برای رشد گیاهان بسیار مفید است، چرا که این کود حاوی مواد غذایی اصلی از جمله نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. بدون این مواد غذایی اصلی، گیاهان نمی توانند به درستی رشد کنند و ممکن است دچار بیماری یا ضعف شوند. فروش کود انسانی در اصفهان در بزرگترین فروشگاه کود و سم کشاورزی ایران.

افزایش ظرفیت نگهداشت آب خاک:

مواد زیستی موجود در این کود توانایی جذب آب تا چندین برابر وزن خود را دارند. این ویژگی موجب می شود تا رطوبت طی زمان بیشتری در محیط اطراف ریشه باقی بماند، در نتیجه بازده آبیاری افزایش یافته و تأثیر تنش خشکی بر کاهش عملکرد را کاهش خواهد داد. از طرفی افزایش رطوبت محیط ریشه موجب کاهش شوری محلول خاک و به تبع آن کاهش اثر شوری بر گیاه خواهد شد.

بهبود ساختمان فیزیکی خاک:

ترکیبات زیستی موجب بهبود ساختمان فیزیکی خاک می شوند. این بهبود به طور غیر مستقیم بر افزایش رطوبت و به طور مستقیم بر افزایش تهویه محیط ریشه مؤثر است. این امر نیاز خاک ورزی ضمن رشد گیاه را کاهش می دهد.

کود بیوسالید دوستدار محیط زیست:

برای دستیابی به این کود نه تنها هیچ واکنش شیمیایی یا برداشت از معادن نیاز نیست، بلکه با به کارگیری پسماندهای آلی موجب حفظ محیط زیست و نگهداری از این میراث گرانبها خواهد بود.

برای خرید کود انسانی فراوری شده از کارخانه کود آلی بیوسالید میتوانید با شماره تلفن 09130128624 تماس بگیرید.

مزیت های کود انسانی در کشاورزی

به کارگیری کود انسانی در کشاورزی موضوعی است که با چالش‌های زیست محیطی، بهداشتی و اجتماعی همراه است. با این حال، در صورت اجرای دقیق فرایندهای بهداشتی و تصفیه، می‌توان نسبت به استفاده از کود انسانی به عنوان منبعی از مواد مغذی برای گیاهان اقدام نمود. مهم‌ترین مزایای استفاده از کود انسانی عبارتند از:

۱. دوری از ضایعات و بهره‌وری از منابع:
با تبدیل فاضلاب و دفعات انسانی به کود، امکان بازیافت مواد مغذی و استفاده مجدد از آن‌ها فراهم می‌آید که این امر منجر به کاهش هدر رفت مواد و افزایش کارایی در مدیریت منابع می‌شود.

۲. افزایش حاصلخیزی خاک:
کود انسانی پس از تجزیه و تصفیه کافی، می‌تواند برای بهبود ساختار خاک و افزایش میزان مواد آلی مفید در خاک استفاده شود، به نوبه خود این امر به حفظ رطوبت و تقویت حاصلخیزی خاک کمک می‌کند.

۳. تامین عناصر ضروری:
کود انسانی می‌تواند حاوی عناصر غذایی ضروری نظیر نیتروژن، فسفر و کلسیم باشد که برای رشد گیاهان ضروری هستند و کمک به دستیابی به عملکرد بهتر محصولات خواهد کرد.

۴. پایداری محیط زیستی:
استفاده از کودهای حاصل از فضولات انسانی می‌تواند در کاهش استفاده از کودهای شیمیایی و کمک به محیط زیست نقش داشته باشد چرا که از نشر گازهای گلخانه‌ای ناشی از تولید کودهای شیمیایی جلوگیری می‌کند.

۵. صرفه‌جویی اقتصادی:
تولید و استفاده از کود انسانی به علت قیمت پایین آن می‌تواند هزینه‌های مربوط به خرید کودهای شیمیایی را کاهش دهد و اقتصادی بودن را به دنبال داشته باشد.