خانه » مطالعه و دانش مبنای پیشرفت و تعالی استبه گزارش خبرنگار برنا از اهواز، عبدالله افرازه شهاوند در آیین نکوداشت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: کتابداران خزانه علم و کتاب هستند؛ بشر حیات خود را از خواندن و نوشتن آغاز کرد و آینده بشریت در گرو خواندن و مطالعه کردن است.

او با بیان اینکه در علم و توسعه جامعه‌ای پیشرفت خواهد کرد که به آگاهی و دانش برسد، گفت: قرآن تغییر جوامع را از علم و آگاهی شروع کرده و جامعه‌ای توسعه پیدا می‌کند که به خواندن، نوشتن و آموزش برسد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان ضمن اشاره به اینکه کتابداران خوراک همه سلایق جامعه را می‌دانند، افزود: کتابخانه‌ها باید برای صنعت، علم، فرهنگ و… محتوا داشته باشند و البته باید مخازن کتابخانه‌ها غنی شود تا کتابداران بتوانند خوراک همه اقشار را تامین کنند.

افرازه شهاوند در پایان توسعه هم‌افزایی همه نهادها و سازمان‌ها را برای کمک به کتابخانه‌های عمومی مهم دانست و بیان کرد: همان‌طور که در وقایع بحرانی همه دستگاه‌ها و نهادها پای کار می‌آیند برای ارتقای سطح کیفی کتابخانه‌ها، نیز دستگاه‌ها، مراکز صنعتی، شرکت‌ها، مردم و… باید با اهدای کتاب بتوانند سهم کوچکی در مسیر آگاهی بردارند.

انتهای پیام/Source link