خانه » حفاری در رستوران برای یافتن عتیقه!


پلیس با اشراف اطلاعاتی در جریان حفاری توسط مالک یکی از رستوران های مستقر در گردنه آهوان برای به دست آوردن میراث فرهنگی قرار گرفت و بررسی صحت و سقم موضوع را در دستور کار خود قرار داد. 

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان از کشف حفاری غیرمجاز در یکی از رستوران های گردنه آهوان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا؛ سرهنگ عباس عرب شامگاه ۲۳ بهمن در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: پلیس با اشراف اطلاعاتی در جریان حفاری توسط مالک یکی از رستورانهای مستقر در گردنه آهوان برای به دست آوردن میراث فرهنگی قرار گرفت و بررسی صحت و سقم موضوع را در دستور کار خود قرار داد. 

 

 وی افزود: همکاران انتظامی پس از انجام تحقیقات فنی و پلیسی و اطمینان از صحت موضوع، به همراه کارکنان میراث فرهنگی و با هماهنگی های لازم نسب به ورود رستوران با حضور مالک آن اقدام شد.

 

سرهنگ عرب با بیان اینکه طی بررسی انجام شده مشخص شد در حدود ۹ نقطه از رستوران در محوطه حیاط سالن آشپزخانه و زیر، زمین حفاری با عمقهای مختلف سه تا هشت متر صورت گرفته است اضافه کرد: در محل وسایل حفاری شامل سه دستگاه گنج یاب، پیکور ، بالابر دمنده هوا و … کشف شد که همراه مالک به مقر انتظامی منتقل شد .

 

 فرمانده انتظامی شهرستان با اشاره به دستگیری همه عوامل این حفاری غیرمجاز تصریح کرد: در همین رابطه یک پرونده قضایی تشکیل و دیگر عوامل موثر در این تخلف با دستور مسوولان قضایی تحت پیگرد قرار گرفتند.