خانه » 9 روش تضمینی برای تبلیغ سالن‌های زیبایی که هیچ‌کس به شما نمی‌گوید!

اگر صاحب یک سالن آرایشی هستید، باید به فکر ایده‌های خوب برای بازاریابی و تبلیغات سالن خود باهدف ارتقا و پیشی‌گرفتن از رقبا باشید. در حال حاضر یک یا چند روش بازاریابی را به کار گرفته‌اید؛ اما نتیجه‌ای نداشته است؟! زمان تغییر رویکرد و استراتژی است.

رقابت در صنعت زیبایی روزانه افزایش میابد؛ امکان پیروزی بدون داشتن یک استراتژی بازاریابی و جذب مشتری جدید، ممکن نیست. مردم باید بدانند سالن شما خدماتی عالی ارائه می‌دهد، وگرنه حتی به تابلو شما نگاه هم نمی‌کنند، ناراحت‌کننده اما یک واقعیت محض است! ایده‌ها و راه‌هایی که برای بازاریابی در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، تضمین شده هستند؛ بنابراین بدون معطلی به ادامه مطلب بروید.

9 روش تضمینی برای تبلیغ سالن‌های زیبایی که هیچ‌کس به شما نمی‌گوید!

1.   یک حساب Google My Business باز کنید

راه‌اندازی یک سایت، برای کسب‌وکارهای حوزه زیبایی اولین و بهترین راه بازاریابی و تبلیغات است. بسیاری از افراد برای دریافت پاسخ سؤالات خود مانند «بهترین سالن‌های زیبایی نزدیک من کجاست؟» به گوگل مراجعه می‌کنند. اگر سایتی خوب و کاربردی در گوگل نداشته باشید، فرصت‌ها و مشتریان زیادی را از دست می‌دهید!

یکی از راه‌هایی که می‌توانید سالن خود را در گوگل نمایان کنید، ایجاد یک حساب Google My Business است. لازم نیست نگران هزینه‌های اضافی هنگام استفاده از این سرویس گوگل باشید؛ Google My Business کاملاً رایگان است. این سرویس تمامی حقایق ضروری درباره یک کسب‌وکار مانند آدرس، جزئیات تماس، نظرات، ساعات کاری، تصاویر و نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی را شرح می‌دهد. در ارائه این جزئیات دقت کنید تا مشتریان و موتورهای جستجو سردرگم نشوند.

2.   تبلیغات در گوگل را فراموش نکنید

علاوه بر سرویس Google My Business، با تبلیغات در گوگل ادز نیز می‌توانید مشتریان جدیدی را برای خود جذب کنید. این سرویس به شما امکان ایجاد تبلیغات آنلاین در بالای صفحه نتایج جستجو گوگل را می‌دهد؛ با این کار افراد دقیقاً همان زمان که به خدمات سالن زیبایی شما نیاز دارند، تبلیغتان را در بالای صفحه می‌بینند.

هنگام تبلیغات در گوگل، باید تا آنجا که می‌توانید خاص باشید. وقتی کاربر تبلیغ را می‌بیند و روی آن کلیک می‌کند، شما برای آن کلیک هزینه‌ای پرداخت می‌کنید. به همین دلیل هدف‌گذاری صحیح مهم است. کلمه کلیدی را هدف قرار دهید که واقعاً منجر به افزایش مشتری شما می‌شود.

9 روش تضمینی برای تبلیغ سالن‌های زیبایی که هیچ‌کس به شما نمی‌گوید!

3.   در رسانه‌های اجتماعی فعال باشید

در کنار تبلیغات در گوگل و استفاده از سرویس Google My Business، باید حضور فعال در رسانه‌های اجتماعی داشته باشید. رسانه‌های اجتماعی راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان هدف شما، به‌ویژه در صنعت زیبایی هستند. بسیاری از افراد برای یافتن جدیدترین ترندهای مو و زیبایی به اینستاگرام و یوتیوب می‌روند.

اینستاگرام راهی عالی برای نشان‌دادن تخصص شما به‌عنوان صاحب یک سالن زیبایی است. حساب اینستاگرام خود را به‌عنوان ویترین مجازی‌تان برای نمایش نمونه کارهای خود در نظر بگیرید؛ شما می‌توانید به‌راحتی از این پلتفرم برای نشان‌دادن کیفیت کار خود به مشتریان فعلی و بالقوه استفاده کنید.

4.   تخفیف‌های مناسبتی را فراموش نکنید

زمان اوج فعالیت سالن‌های زیبایی، در مناسبت‌ها و رویدادهای خاص است. می‌خواهید در این دوره فروشتان را افزایش دهید و درعین‌حال مشتری بیشتری جذب کنید؟! تبلیغ و تخفیف مناسبتی یکی از بهترین راه‌ها است. برای مثال عید‌ها، روز مادر و… پیشنهادها و تخفیف‌های ویژه‌ای برای مشتریان در نظر بگیرید.  

5.   بازاریابی ایمیلی، یک راه خوب برای حفظ مشتری

بازاریابی ایمیلی ابزاری عالی برای ایجاد و حفظ روابط با مشتریان فعلی است. برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی ایمیلی، باید:

  • زمینه و موضوع کمپین‌های ایمیلی خود را مشخص کنید.
  • اهداف خود را تعیین کنید.
  • لیست ایمیل خود را بسازید.
  • لیست‌های ایمیل خود را بخش‌بندی کنید.
  • محتوا و متن موردنظرتان را تهیه کنید.
  • برنامه ارسال ایمیل‌های خود را تعیین کنید.

بازاریابی ایمیلی درکنار تبلیغات گوگل ادز، باعث افزایش چشمگیر مشتریان شما می‌شود.

 

6.   بازاریابی پیامکی را فراموش نکنید

رشد کسب‌وکار شما بدون حفظ مشتریان فعلی تقریباً غیرممکن است. اگر صاحب یک آرایشگاه هستید و می‌خواهید مشتریان خود را افزایش دهید و درعین‌حال خدمات عالی به مشتریان ارائه دهید، به بازاریابی پیامکی توجه ویژه‌ای داشته باشید! این روش یک راه آسان و کم‌هزینه برای برقراری ارتباط با مشتریان و ایجاد وفاداری است.

بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته 98 درصد از افراد پیام‌های تبلیغاتی را باز می‌کنند، بنابراین بازاریابی پیامکی یکی از بهترین روش ها برای تبلیغات است. به نمونه متن تبلیغاتی برای سالن های زیبایی هنگام ارسال پیامک توجه کنید:

  • خوش‌آمدگویی به مشتری جدید: سلام «خانم یا آقای…» از اینکه خدمات زیبایی «نام خدمات زیبایی مانند کوتاهی مو» را در سالن «نام سالن‌تان» را دریافت کرده‌اید، سپاس‌گذاریم. مشتاقانه منتظریم تا شما را به زودی ببینیم!
  • یادآوری نوبت قبلی: سلام «خانم یا آقای…»، فقط می‌خواستم نوبت قبلی‌تان برای خدمات «نام خدمات رزرو شده» یاد‌آوری کنم. ما مشتاقانه منتظر دیدار شما هستیم! لطفاً در صورت نیاز به تغییر زمان، فوراً به ما اطلاع دهید.
  • رزرو نوبت‌های کنسل شده: سلام «خانم یا آقای…»، ما یک کنسلی نوبت در لحظه آخر داشتیم. آیا حاضرید برای قرار ملاقات امروز خود در ساعت… به‌جای ساعت… به سالن مراجعه کنید؟ در صورت رضایت ما را مطلع کنید.

7.   منوی تفصیلی داشته باشید

وقتی مشتریان در یک رستوران غذا سفارش می‌دهند، به غذاهایی که اطلاعات آماده‌سازی و مواد اولیه آن‌ها مشخص است، تمایل بیشتری نشان می‌دهند. این موضوع نه فقط در حوزه غذایی، بلکه درباره خدمات سالن‌های زیبایی نیز صدق می‌کند. درمورد خدمات خود توضیحی مفصل و کامل دهید!

اگر روش‌های کراتین مختلفی دارید، حتماً توضیح دهید که فرایند کار و محصولات چیست. این توضیحات کامل به مشتری در انتخاب روش موردنظرش کمک می‌کند. البته علاوه بر شرح خدمات خود، مزایا و نتایج را نیز کامل بگویید! تمامی این موارد را در سایت خود نیز بنویسید. مطمئن هستم تمامی مشتریان پس از ترک سالن شما، با رضایت درباره خدماتتان توضیح می‌دهند و جریان بازاریابی دهان‌به‌دهان شکل می‌گیرد.  

9 روش تضمینی برای تبلیغ سالن‌های زیبایی که هیچ‌کس به شما نمی‌گوید!

8.   خدمات مشاوره رایگان را تبلیغ کنید

مشاوره رایگان، معجزه جذب مشتری برای سالن‌های زیبایی است! خدمات مشاوره رایگان  سالن خود تبلیغ کنید و شاهد افزایش چشمگیر تعداد مشتریان خود باشید. یک جلسه مشاوره رایگان برای کسانی که نگران انجام برخی خدمات خاص هستند، باعث جلب‌اعتماد آن‌ها می‌شود. آن‌ها را مطمئن سازید که بهترین روش را برای آن‌ها انتخاب می‌کنید و نتیجه نهایی عالی و بی‌نقص خواهد بود.

فراموش نکنید در جلسه مشاوره مشخصات فردی، شماره تماس و ایمیل مشتریان را حتماً یادداشت کنید. همچنین ارائه پیشنهادهای خاص درباره خدمات جانبی مناسب آن‌ها از راه‌های خوب برای پیشرفت سایر خدمات سالن شماست.

9.   با اینفلوئنسرهای حوزه زیبایی همکاری کنید

تأثیر اینفلوئنسرهای مورداعتماد افراد، روی افزایش مشتریان سالن شما باورنکردنی است! برای افزایش تأثیرگذاری تبلیغات اینفلوئنسرها می‌توانید از بخش‌های مختلف سالن، فرایند انجام خدمات و… ویدئو تهیه کنید. همچنین صحبت با مشتریان برای نشان‌دادن رضایتشان از خدمات سالن شما، بسیار مؤثر است.

ختم کلام – متوجه بهترین روش‌های تبلیغاتی برای سال‌های زیبایی شده‌اید؟

اگر می‌خواهید در شغل خود به‌عنوان مدیر یک سالن زیبایی موفق شوید و مشتریان ثابت جذب کنید، باید تبلیغات را در اولویت کار خود قرار دهید. در کنار همکاری با افراد موفق برای پیشرفت لاین‌های مختلف سالن، نشان‌دادن کیفیت خدماتتان تأثیر بسیار زیادی در جذب مشتری داد، این کار فقط با تبلیغات ممکن است.

یکی از بهترین راه‌ها تبلیغات در گوگل و بازکردن یک حساب Google My Business است. چه چیزی بهتر از این‌که مشتری بالقوه خدمات شما را در بالای صفحه نتایج گوگل ببیند؟! راه‌های دیگر تبلیغاتی شامل همکاری با اینفلوئنسرها، ارائه خدمات مشاوره رایگان، داشتن منو تفصیلی، تخفیف‌های مناسبتی، بازاریابی ایمیلی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی باعث پیشرفت چشمگیر کسب‌وکار شما می‌شود. به نظر شما میزان تأثیر تبلیغات گوگل ادز برای آرایشگاه‌ها چیست؟! مشتاقانه منتظر خواندن نظرات شما هستیم.