هنوز عید نیامده آمار وحشتناک تصادفات مرگبار مسافران نوروزی

وی با بیان اینکه بیشترین خروج خودرو از استان های تهران و البرز ۲۵۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه بوده است بیشترین مقصد خودروهای استان تهران و البرز را به سمت استانهای قم، قزوین، مازندران، مرکزی و اصفهان اعلام کرد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور کشور تصریح کرد: بیشترین ورود و انباشت خودرو به استان مازندران با ۴۴.۰۰۰ دستگاه وسیله نقلیه بوده است، همچنین بیشترین ورود خودرو بعد از مازندران ، استان های گیلان ، مرکزی و همدان بوده است.

وی به تشریح آمار تصادفات سه روز اول طرح نوروزی از روز ۲۴ تا ۲۶ اسفند پرداخت و گفت: ۱۱۱ فقره تصادف فوتی با ۱۲۵ نفر متوفی و ۲۱۷۱ فقره تصادف جرحی با ۲۸۹۵ نفر مجروح آمار تصادفات بسیار نگران کننده است و باید بعنوان هشدار و زنگ خطری برای رانندگان در سفرهای نوروزی باشد.

سرهنگ شیرانی بیشترین وقوع تصادفات فوتی را در جاده‌های استان های خراسان رضوی، تهران، فارس، کرمان و اصفهان اعلام کرد و گفت: کمترین وقوع تصادف در جاده‌های استانهای چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان بوده است؛ همچنین بیشترین علت وقوع حوادث عدم توجه به جلو، انحراف و تجاوز به چپ ناشی از عجله و شتاب در رانندگی برای سبقت غیرمجاز بود که منجر به شدیدترین و پرتلفات ترین حوادث شده است‌. 

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور کشور خاطرنشان کرد: عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی و اصرار رانندگان به استمرار رانندگی بدون استراحت و توقف و همچنین سرعت غیر مجاز هم از عوامل اصلی شکل گیری حوادث دو روز اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین ساعات وقوع حوادث ساعت ۱۲ تا ۱۶ بوده است به رانندگان توصیه کرد: با رعایت کامل مقررات رانندگی و بستن کمربند ایمنی ضمن احترام به حقوق سایر رانندگان با رعایت سرعت مجاز در جاده ها تردد کنند.