خانه » کارنامه سنگربان بوسنیایی استقلال/ نه انضباط دارد نه بازی ملی!به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا، شنیده می‌شود باشگاه استقلال با یک دروازه‌بان اهل بوسنی به توافق رسیده و به زودی با وی قرارداد می‌بندد. دروازه‌بانی که عملکرد چندان ویژه‌ای نداشته و بهتر بود آبي‌ها در صورتی که می‌خواستند کلید حفاظت از قفس توری را به شخص دیگری بدهند، این وظیفه را به یک دروازه‌بان جوان چون سعیدی‌فر بدهند.

نام سنگربان بوسنیایی استقلالی‌ها ودران کیوسفسکی است که در مقدونیه شمالی متولد شده اما ملیتی بوسنیایی دارد. او البته تا امروز حتی یک بازی ملی هم انجام نداده و تنها یک بار در مارچ ۲۰۱۸ به اردو دعوت شد و بازی نکرد. به همین دلیل هم می‌تواند ملیت خود را همین حالا به مقدونیه تغییر دهد.

کیوسفکی طقب اطلاعات موجود در ترنسفرمارکت و دیگر رسانه‌ها اصلا دروازه‌بان بزرگی در مقدونیه هم به شمار نمی‌رود و جز مقطعی کوتاه، ارزشش همواره پایین‌تر از ۵۰۰ هزاریورو داشته. بیشترین ارزش وی ۸۰۰ هزار یورو در سال ۲۰۱۸ بوده که کاپیتان تیم ژلیزنچار بوده. کاپیتانی که به دلیل بی‌انضباطی محروم و بازوبندش سلب شد. پس از بازگشت هم هیچ‌گاه به اوج خود بازنگشت و حالا ۳۰۰ هزار یورو ارزش‌گذاری شده که با توجه به ارزش‌گذاری همیشگی بالاتر از حد معمول توسط ترنسفر مارکت، می‌توان گفت او بیشتر از ۲۰۰ هزار یورو (نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان) نباید برای استقلال آب خورده باشد.

نکته جالب درباره کیوسفسکی گلزنی وی است که درجریان یک دیدار در لیگ بوسنی در سال ۲۰۱۸ رقم خورده که البته این توانایی را حسینی هم داشته و در جریان دیدار مقابل هوادار  توانست بر ای استقلال گل بزند.

با تمام این تفاسیر احتمال اینکه کیوسفسکی بدرخشد وجود دارد اما عجیب است، زمانی که استقلال نیازی مبرم به هافبک وسط و وینگر (در صورت تغییر سیستم) دارد، این تیم به سراغ درواه‌بان بوسنیایی برود؛ آن هم در حالی که در دو سال گذشته ۳ دروازه‌بان جوان بااستعداد چون علیرضا رضایی، سینا سعیدی‌فر و محمدرضا خالدآبادی داشته است.

انتهای پیام/Source link