خودارضایی یک فرآیند در زندگی ما است، برخی افراد در آن زیاده روی می کنند و باید با عواقب آن روبرو شوند. برخی از مردان و زنان می خواهند آن را ترک کنند اما نمی توانند آن را ترک کنند. بنابراین چگونه خود ارضايی ترک كنيم؟

چگونه خود ارضايي ترک كنيم
چگونه خود ارضايي ترک كنيم

تماشای فیلم های پورنو را متوقف کنید مردان یا زنانی که بیشتر فیلم های مستهجن یا پورنوگرافی می خوانند یا تماشا می کنند، تمایل بیشتری به خودارضایی دارند.

اول از همه، تماشای فیلم های پورنو را متوقف کنید، که به تدریج عادت به خودارضایی را کاهش می دهد.

شما می توانید روزانه ورزش کنید یا پیاده روی کنید، با این کار افکار اشتباه به ذهن شما خطور نمی کند و زمانی که افکار درست هستند، دیگر تمایلی به خودارضایی نخواهید داشت.

خودت را مشغول نگه دار اگر خود را با چیزهای دیگر مشغول کنید، افکار اشتباه به ذهنتان خطور نخواهد کرد و تمایلی به خودارضایی نخواهید داشت. همچنین می توان با مشغول نگه داشتن خود از مشکل خودارضایی جلوگیری کرد.

برای کنترل خودارضایی می توانید غذای سالم مصرف کنید. خوب غذا خوردن سلامت شما را بهبود می بخشد که به شما کمک می کند کمتر خودارضایی کنید. ادبیات خوب بخوانید برای جلوگیری از این مشکل می توانید ادبیات خوبی بخوانید. مثل بیوگرافی هر افسانه یا روزنامه و غیره یا هر بازی فکری را می توانید انجام دهید تا ذهنتان به جای دیگری برود. ذهن شما به سمت خودارضایی نمی رود.

تقویت اراده

قوی ترین چیز در یک مرد، اراده اوست. بنابراین، اراده خود را تقویت کنید، تنها با این کار می توانید اعتیاد را به خودارضایی رها کنید. تا زمانی که خود را تقویت نکنید، نمی توانید عادت خودارضایی را ترک کنید.

خواندن داستان های جنسی را متوقف کنید

این روزها مردان یا جوانان از خواندن داستان های جنسی لذت زیادی می برند. وقتی داستان های جنسی می خواند، بسیار هیجان زده می شود و نمی تواند جلوی خودارضایی را بگیرد. این همچنین دلیل خوبی است که چرا باید خواندن داستان های جنسی را برای متوقف کردن خودارضایی متوقف کنید. زیاد به دخترها یا زنان فکر نکنید اگر می خواهید اعتیاد به خودارضایی خود را ترک کنید، زیاد به دختران و زنان فکر نکنید.

فکر کردن بیش از حد به این چیزها منجر به افکار اشتباه در ذهن شما می شود. هر کسی پس از داشتن افکار اشتباه، تمایل به خودارضایی خواهد داشت. به همین دلیل است که زیاد فکر نکنید و افکار خوب را به ذهن خود بیاورید. سریع می توانید یک روز در هفته روزه بگیرید، با این کار نیرویی درونی در شما ایجاد می شود و در عین حال ذهن شما نیز به سمت عبادت می رود که افکار خودارضایی را در ذهن شما متوقف می کند و به تدریج دست از خودارضایی بردارید

می توانید با یک متخصص جنسی مشورت کنید اگر نمی توانید عادت خودارضایی را ترک کنید، می توانید از مشاوره یک متخصص جنسی متخصص استفاده کنید. متخصص مشکل شما را درک می کند و توصیه های درستی به شما می دهد که به شما کمک می کند عادت خودارضایی را ترک کنید.